Home Nieuws Op locatie Berken-huisje stond in 1828 een boerderijtje

Lijst Pim Fortuyn
Eindhoven

Wie zijn wij en...wat willen
 wij in Eindhoven

(Lees verder...)

 

Fractieleden
Lijst Pim Fortuyn







Rudy Reker
Fractievoorzitter







Charles Stroek
Raadslid







Reker-Lilian Wiebers
Fractiemedewerkster
Commissielid







Herman Broers
Commissielid







Maik Barten
Commissielid

Op locatie Berken-huisje stond in 1828 een boerderijtje


Geschiedenis van Gestel-Blaarthem-Gennep

7 november 2009

Een getekende plattegrond in het boek 'Geschiedenis van Gestel-Blaarthem St. Lambertusparochie' legt een stuk van de Gestelse geschiedenis bloot. Deze kaart toont aan dat deze locatie al van oudsher bebouwd en bewoond was – en het dus nergens op gebaseerd is om het "terug aan de natuur" te geven, zoals door sommigen geopperd wordt.

De Henri van Abbe stichting schrijft in haar brief naar het college van B & W van Eindhoven op 21 september 2009 het volgende: ‘Hierdoor ontstaat er vanaf de Genneper Hoeve naar de Genneperweg weer meer ruimte en zicht.’ Ja, u leest het goed: weer meer ruimte en zicht.

Hieronder is zowel de inhoud van deze brief weergegeven evenals ook de plattegrond uit 1828, zoals deze in het boek is weergegeven. Het boek is  geschreven door: door G.P. v.d. Berg en uitgegeven door uitgeverij Bijsterveld jr. Eindhoven 1971


Henri van Abbe Stichting 

Postbus 9657
5602 LR Eindhoven


Aan het College van B. & W. van Eindhoven
Postbus 90150
5600 RB Eindhoven


Eindhoven, 21 september 2009


Onderwerp: afbraak ‘Berkenhuisje’ Tongelreeppad 2  c.q. aanpassing bestemmingsplan.


Geacht college,

De Henri van Abbe Stichting vraagt uw aandacht voor het volgende.
Aangezien het ‘Berkenhuisje’ aan het Tongelreeppad 2 in de huidige staat niet kan blijven staan en elke vernieuwing zowel technisch als functioneel een heel andere belevingssfeer zal opleveren, pleiten wij voor afbraak.

Hierdoor ontstaat er vanaf de Genneper Hoeve naar de Genneperweg weer meer ruimte en zicht. Tevens zal door afbraak van dit pandje het sfeerbeeld op Gennep als geheel versterkt worden. Mocht u besluiten, dat er wél een blijvend gebouw(tje) passend op deze locatie zou zijn, kunnen wij u - naar onze ervaring op en rond de boerderij, mede gelet op het weidend en gestald vee, alsook op de kwetsbaarheid van gebouwen, inventaris en werktuigen - er wel op wijzen, dat dan dringend behoefte is aan nabije woonachtigheid van een medewerker, die in geval van ongeregeldheden, direct en adequaat kan optreden.

Mede gelet op het vigerende gemeentelijke beleid ten aanzien van de overige panden op Gennep, zou een woonbestemming op de plek Tongelreeppad 2 mogelijk passend kunnen zijn.

Met vriendelijke groet,

Namens het bestuur van de Henri van Abbestichting,

P. van den Baar,
voorzitter



Commentaar
Zoeken
eindhovenlpf!   |SAdministrator |2009-11-27 15:10:34
In het ED heeft de voorzitter van de Henri van Abbestichting, oud-PvdA-wethouder Peter van der Baar, een opiniestuk geplaatst over het Berkenhuisje:

http://www.ed.nl/mening/5861514/H oofd-en-bijzaken-historisch-erfgoed.ece

Een van onze fractieleden heeft hierop het volgende commentaar geschreven:

De door u genoemde voorbeelden behoeven zeker aandacht, maar het is onbegrijpelijk dat de Henri Van Abbestichting zich keert tégen het behoud van het Berkenhuisje en dat met oneigenlijke argumenten: zo rept de stichting over een zichtslijn vanuit de ecologische boerderij op de Genneperweg, wat onzinnig is omdat van een dergelijke zichtslijn historisch gezien voorheen ook geen sprake is geweest - op de splitsing van de Genneperweg en het Tongelreeppad stond eerder immers ook al een boerderij, wat 19e eeuwse kadastrale kaarten aantonen. Het Berkenhuisje is geen bijzaak: het is beeldbepalend voor het karakter van Gennep - in harmonie met bijvoorbeeld de oude telefoonpalen - en daarmee een hoofdzaak. 
Tot slot: de heer Van den Baar kan beter bij zichzelf te rade gaan over wat er is gesloopt in zijn tijd als PvdA-wethouder in deze stad!
A. van Hattem LPF Eindhoven - 26-11-2009 | 15:24
Alleen geregistreerde gebruikers mogen commentaar plaatsen!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Welkom bij
Lijst Pim Fortuyn

Registreer nu om te
kunnen reageren

Log in / Registreer

 

Lid worden
van de
Lijst Pim Fortuyn
Eindhoven

Klik verder

 

Nieuwsbrief

Aanmelden

Afmelden

 

De Puinhopen van Acht jaar Paars

Lees hier



Auteur: Pim Fortuyn