Politiek Beleidsplan

De politieke vereniging Lijst Pim Fortuyn Eindhoven is in 2004 opgericht vanuit de landelijke partij die in 2002 vanuit het niets met 26 zetels in de Tweede Kamer kwam.
Maar ...wat doen en willen  wij in Eindhoven? (Lees verder)

Fractieleden Lijst Pim Fortuyn


Rudy Reker
Fractievoorzitter

 
Reker-Lilian Wiebers
Fractiemedewerkster 

 

 

 

 

 

 


Damian Dassen
Commissielid Lijst Pim Fortuyn.
Bestuurslid JF
(Jonge Fortuynisten)

Jonge Fortuynisten

 
Stef Kleine Staarman
Voorzitter
Jonge Fortuynisten 

 
Timo Hoogerwaard
Secretaris
Jonge Fortuynisten

 

 

Raadsvergadering 3 november 2009



Programmabegroting 2010 – 2013


Het was dinsdag 3 november weer een lange vergadering die begon om 14.00 uur en duurde tot ruim over 23.00 uur alleen maar om de begroting voor 2010 vast te stellen. Na de diverse commissievergaderingen waarin amendementen en moties werden aangekondigd, kon men het niet laten om wederom ook weer ‘symbolische moties’ in te dienen. Zoals de onzinnige motie van mevrouw Heesterbeek (SP) die via een motie voorstelde om de vergoeding voor commissieleden naar beneden bij te stellen. Er was iets voor te zeggen als deze vergoeding aan de hoge kant was, maar – wil je serieus je werk doen – en als je je tijd gaat tellen kom je ver beneden het minimum uurloon. De SP kreeg dan ook van geen enkele andere partij steun. Maar het kost wel weer tijd om deze motie te behandelen. 

De énige motie die de Lijst Pim Fortuyn, samen met de PvdA, Leefbaar Eindhoven en het Ouderen Appél inbracht is om Sporthal Haagdijk voor sluiting te behoeden. Deze motie haalde wel voldoende stemmen.

In de eerste termijn kreeg de fractie van de Lijst Pim Fortuyn 5.45 minuten om haar democratische bijdrage te geven over de programmabegroting 2010 – 2013. Dus als je duidelijk wil overkomen moet je niet weinig over teveel onderwerpen willen vertellen, maar meer vertellen over weinig onderwerpen. Hieronder mijn keuze:

Eerste termijn Lijst Pim Fortuyn

Met genoegen heeft de fractie van de Lijst Pim Fortuyn de uitslag gelezen van het digipanel over week 43, aangaande deze begroting. Hieruit blijkt dat mijn fractie – afgaande op deze uitslag – voor de volle 100% de mening verwoord van de Eindhovense bevolking. Mooi zo zeg ik dan maar, daar doen wij het ook voor.

Voorzitter

1. Het is dan ook niet vreemd dat helemaal bovenaan het lijstje van bezuinigingen – een lijstje wat door Eindhovense burgers is samengesteld – de woordjes Internationale Contacten en Stedenbanden staan. Een activiteit welke de Lijst Pim Fortuyn al vanaf de éérste dag in deze raad heeft tegengestaan. Ontwikkelingshulp past niet in het gemeentelijk beleid en mijn fractie doet daar als enige partij in deze raad niet aan mee.

Waar in deze begroting bij Mondiale Bewustwording nog een bedrag staat van 449 duizend euro per jaar, wil mijn fractie dat bedrag op 0 euro stellen. Uiteindelijk moeten wij als democratisch gekozen leden in de gemeenteraad van Eindhoven de belangen behartigen van de burgers in deze stad en geen ontwikkelingswerk willen doen en mooie reisjes willen maken met belastinggeld van Eindhovense burgers. Wat ons betreft zal de begroting dan ook aangepast dienen te worden.

Voorzitter

2. Ook niet vreemd is dat helemaal onderaan hetzelfde lijstje – waar men dus perse niet op wil bezuinigen – Openbare Orde en Veiligheid staat. Ook weer een item waar de Lijst Pim Fortuyn de laatste jaren zeer veel tijd en energie in heeft gestoken. En dat zal mijn fractie blijven doen.

Het gaat niet alleen om Openbare Orde en Veiligheid. Nee, het gaat om de Leefbaarheid voor Eindhovense burgers te vergroten. Eindhoven zal moeten verdwijnen uit de top van crimineelste stad van Nederland, zodat onze burgers ook ’s avonds een straatje om durven te lopen. In vele buurten is dat nu niet het geval.

In deze begroting staat dat er voor Integrale Veiligheid in 2010 een bezuiniging wordt doorgevoerd van 374 duizend euro per jaar. De veiligheid vergroten en tegelijkertijd een bezuinigen doorvoeren, zijn twee zaken die niet met elkaar zijn te rijmen. Elke burger zal dat kunnen begrijpen, temeer omdat handhaving in de openbare ruimte nu al ver onder de maat is. Dus ook hier weer een verkeerde keuze. Tenzij, ja tenzij de politiek en in het verlengde daarvan het OM de politie meer bevoegdheden en eigentijdse hulpmiddelen wil geven, zoals cameratoezicht en daarbij meer wil doen met repressie.

Dus gewoon de orde handhaven en meer agenten op straat. Niets meer en niets minder. Dan kan mijn fractie met deze bezuiniging leven.

Voorzitter

Mijn laatste onderwerp sluit naadloos aan bij het vorige. Namelijk, hoe hou ik jongeren van de straat, zodat zij niet het verkeerde pad opgaan. Dat doe je niet door Sporthal Haagdijk te sluiten om daarmee 50 duizend euro per jaar te besparen. Tegelijkertijd weten wij, dat er jaarlijks voor honderdduizenden euro’s, in de openbare ruimte van deze stad, door (zich vervelende) hangjongeren worden vernield. Het sluiten van Sporthal Haagdijk is ook in tegenspraak met hetgeen u als college voorstaat. (Productenraming 2010 / pag. 138 / ontwikkelingen)

Ik citeer: ‘Per buurt of wijk zal gekeken moeten worden hoe locale sportaccommodaties ingepast kunnen worden in het concept voor de wijk of buurt.’

Welnu, Sporthal Haagdijk heeft zich al bewezen en bewijst zich nog elke dag weer. Dus waarom dan toch sluiten? Ondanks alle mooie beloftes van de coalitie, vind de Lijst Pim Fortuyn het minder netjes, dat het college de voorgenomen sluiting niet heeft gecommuniceerd met de sportverenigingen en de exploitant, die in- en van Sporthal Haagdijk gebruik maken. Zij hebben deze voorgenomen sluiting uit de krant mogen vernemen.

De Lijst Pim Fortuyn zal samen met de PvdA, Leefbaar Eindhoven en het Ouderen Appel hiertoe een amendement indienen om deze bezuiniging ongedaan te maken.

Rudy Reker

Eindhoven, 3 november 2009

Naschrift
Op de informatieavond op 21 oktober in Sporthal Haagdijk die door de Eindhovense Sportraad (ESR) was georganiseerd waren buiten de verenigingen die intensief van deze sporthal gebruik maken en de exploitant van Haagdijk slechts 3 vertegenwoordigers uit de politiek. De PvdA, Leefbaar Eindhoven en de Lijst Pim Fortuyn. Iedereen heeft daar van elkaar kunnen horen dat niemand van de voorgenomen sluiting door de gemeente op de hoogte was gesteld. Alle gebruikers van deze sporthal – net als alle raadsleden – hebben dit uit de krant moeten vernemen.

Wethouder Mittendorff ontkende dit in haar betoog met klem. ‘Meneer Reker iedereen is opgebeld’ vertelde zij zonder het schaamrood op haar kaken te krijgen. Naar wie er is gebeld en wanneer de wethouder of haar ambtenaren hebben gebeld, heeft mevrouw Mittendorff er niet bij verteld. Dus wie liegt er nu? Wethouder Mittendorff of de 3 politieke vertegenwoordigers die daar aanwezig waren, samen met de exploitant van Haagdijk, de ESR en de vertegenwoordigers van 9 sportverenigingen die met meerdere mensen per vereniging aanwezig waren. Wie het weet mag het zeggen.