
Column
Nederland verkeert in een zéér grote identiteitscrisis en vecht voor het behoud van haar cultuur en erfgoed. Deze identiteitscrisis is vreemd genoeg tevens de aanzet tot het herkennen en erkennen van de eigen identiteit, want de trots voor de eigen roots groeit met de dag. In een zoekende maatschappij, versplinterd tot op het bot, en door de eigen overheid aangevallen op haar cultuur en geschiedenis, zoekt men naar een verbindende factor die het saamhorigheidsgevoel herkent en versterkt. Pim Fortuyn was zo'n verbindende factor in een tijd waarin de eerste signalen van het verraad aan de Nederlandse en Europese bevolking zich begon af te tekenen.

Eindhoven, 17 februari 2012
Door: Charles Stroek
De omstreden shariageleerde en fundamentalist Haitham al-Haddad heeft toch deelgenomen aan een debat over de islam in Amsterdam. Op de televisie zag ik dat deze man, die qua denkwijze in de middeleeuwen is blijven steken, weigerde een vrouw een hand te geven en daarbij wilde hij ook niet dat een ongesluierde vrouw hem vragen stelde. Wat een zieke minachting voor vrouwen en een uiting van een achtergebleven cultuur.

Eindhovens Dagblad-blogger Jos Kessels mist het punt
Is dat domheid of een bewuste keuze?
Met dank aan Paul Verhaegh vanLiberaal Eindhoven
Eindhoven, 14 oktober 2009
In zijn blog op de site van het Eindhovens Dagblad (ED) van 9 oktober jl. neemt ED-blogger Jos Kessels het kamerlid Sietze Fritsma (PVV) op de korrel. Het gaat Jos Kessels om het verzoek van de PVV aan de regering om onderzoek te doen naar kosten van immigranten.
‘Als ik Sietse Fritsma van de PVV hoor, dan zou je ook een website kunnen beginnen, die ‘wat kost een domoor?’ heet. Eerder begon hij een site waar de mensen kunnen reageren op wat volgens hen de immigratie allemaal kost. Het gaat Fritsma niet om wat Antillianen of Surinamers kosten, maar alleen om het prijskaartje van moslims’, schrijft Kessels. Verder noemt Kessels de PVV ‘extremistisch, leugenachtig en manipulerend’ en stelt dat deze partij alle problemen en ontwikkelingen herleidt tot slechts één oorzaak: de islam. De PVV zaait angst, aldus Kessels en waant zich superieur, ‘net als de nazi’s’. Hij besluit met de woorden: Zo’n Fritsma is dommer en gevaarlijker dan de islam hier ooit kan worden.’
Fortuyn: Balkenende zweeft op onwaarheden
vrijdag 5 juni 2009
Premier Balkenende voelt zich meer verwant aan Fortuyn dan aan Wilders En weer hebben ze het over Pim Fortuyn. Ze missen hem. Toen hij leefde, haatten ze hem. Maar nu ze met Wilders zijn opgezadeld, verlangen ze terug naar Fortuyn. Wat een vreemde gang van zaken.
Als Wilders er niet meer is, dan zullen ze hem gaan missen. Want wie weet hoe zijn opvolger politiek wil bedrijven. Jan Peter Balkenende kondigde in het tv-programma Knevel & Van den Brink aan dat hij zich in het debat over allochtonen meer verwant voelt aan Pim Fortuyn dan aan PVV-leider Geert Wilders.
Buitenlanders
Zo, zo premier! U mist Pim! Waarom voelt de premier zich verwant met Fortuyn maar niet met Wilders? Omdat volgens Balkenende Fortuyn kritisch was over de komst van buitenlanders, maar hij was tegelijkertijd voor een generaal pardon. Wat een briljant argument. Indrukwekkend!
Een foutje
Balkenende was drie jaar lang als premier tegen een algemeen pardon. Pas ná de verkiezingen, op het moment dat de linkse fracties in de Kamer een meerderheid hadden, boog CDA zich naar die linkse meerderheid. En toen mocht plotseling een generaal pardon worden afgekondigd. Waarom vertelt de premier deze onwaarheid? Omdat Jan Peter denkt dat wij een gek en vergeetachtig volk zijn.
Binding
Daarnaast opperde de premier dat Fortuyn in tegenstelling tot Wilders 'wees op het belang van binding, terwijl Wilders veel mensen tegenover elkaar plaatst en allochtonen buiten de samenleving plaatst.’ Maar Wilders heeft niets tegen allochtonen. Hij is, net als Fortuyn, ook voor maatschappelijke samenhang. Maar hij is tegen een binding met de islamitische cultuur. Hij is kritisch over de islam en de radicale moslims waarbij hij de islamisering van Nederland als een doemscenario ziet. Sprak Fortuyn op een aardigere toon over de islam dan Wilders?
Achterlijke cultuur
Eduard Bomhoff, oud-LPF-minister en oud-PvdA'er, gaf in NRC bijna op dezelfde manier als Balkenende een analyse van Fortuyn: 'Fortuyn kritiseerde de "achterlijke cultuur" van veel immigranten, maar volhardde tevens in zijn forse kritiek op minister Borst van Volksgezondheid, slappe wethouders in de grote steden, de regentencultuur in Den Haag en de politisering van de ambtenarij, waar het lidmaatschap van een van de paarse partijen noodzakelijk was wilde men promotie maken richting ambtelijke top. Wilders heeft één unique selling point: weg met het heilige boek en de profeet van de moslims.’
Bekritiseerde Fortuyn de achterlijke cultuur van veel immigranten? Lijden we aan alzheimer? Weten we niet meer wat Pim Fortuyn precies heeft gezegd? Denken Bomhoff en Balkenende dat wij aan amnesia lijden?
Berlusconi
Pim Fortuyn had het alleen maar over de achterlijke cultuur van de islam, en niet over andere immigrantenculturen. Op 7 november 2001 zei Fortuyn in het tv-programma Panorama: 'Ik waarschuw al tijden voor de islam. Dat is een agressieve ideologie. Terrorisme is er dus inherent aan. Hierdoor wordt er ruimte gegeven aan mensen als Bin Laden. Ik ben het eens met de Italiaanse premier Berlusconi. Die zei: op de Westerse wereld valt veel af te dingen, maar qua mensenrechten is het een baken van licht in een duistere wereld. Daarin zijn wij superieur. En we zijn ook economisch, wetenschappelijk en technologisch superieur. Het zelfkritische vermogen van de islam is nul komma nul, nul, nul.’ Bij een andere gelegenheid zei hij weer: 'Ik wil voorkomen dat er meer islamieten Nederland binnenkomen. Zij zijn de baas in hun deel van de wereld, wij in ons deel.'
Donders goed
Bomhoff weet donders goed wie over de islam begon in Nederland: Pim Fortuyn. Zelfs het woord 'islamisering' is bedacht door Fortuyn: 'Tegen de islamisering van onze cultuur' (1997). Fortuyn, en niet Wilders, stond aan de wieg van de kritiek op de islam. Weet Bomhoff dit niet? Heeft hij een dode man gediend wiens opvattingen hij niet kende?
O, jawel: 'Een koude oorlog tegen de islam, oppert demagoog Pim Fortuyn. Een even gevaarlijk als fout voorstel, maar het valt hier en daar op vruchtbare grond, blijkend uit het feit dat sinds 11 september nergens in West-Europa zoveel agressie plaats lijkt te vinden tegen moslims en moslimsgebouwen als in Nederland.' Aldus Bomhoff.
Dat schreef hij op 6 oktober 2001. Wat deed de islamofiel Bomhoff danm met een demagoog? Bomhoff werd voor en door Fortuyn minister. In zijn afscheidscolumn (13 juli 2002) schreef minister Bomhoff: 'En dan ben ik trots op een voetnoot in het verhaal van Pims mighty force.' Wat een liefde voor Pim!
Lakei
Bomhoff waarschuwt nu CDA en VVD bij het aangaan van een experiment met 'the prince of darkness.' Als Geert de prince of darkness is, dan was Pim de ‘God of darkness’. En Bomhoff zelf? De vergeetachtige lakei van de God of darkness!
Een premier en een oud-minister die plotseling verliefd zijn op Fortuyn. Waar komt deze liefde vandaan? De macht. Welke macht? De macht die door de moord op Fortuyn Balkenende premier en Bomhoff minister maakte. Zonder de moord op Fortuyn waren beide heren nooit zo ver gekomen. En dat is de verdienste van Volkert van der Graaf.
Afshin Ellian
http://www.elsevier.nl/web/10236249/Afshin-Ellian/Fortuyn-Balkenende-zweeft-op-onwaarheden.htm

Column Zondagsnieuws 31 mei 2009
Wat zijn wij weer blij. Op 4 juni mogen de inwoners van 27 Europese landen weer naar de stembus om hun stem uit te brengen. Europese landen zeg ik, dus Turkije zit daar niet bij. Dat moeten wij ook zo houden. Wat dat betreft is de LPF het roerend eens met de PVV van Geert Wilders. Als Nederlanders mogen stemmen voor Europa, is het niet vreemd dat wij het Nederlands belang voorop stellen.
A study of the effects of Islamization
Commentaar van de webmaster is bij deze documentaire overbodig. U wordt geacht in staat te zijn om zelf uw eigen mening te vormen.
If you live in the West and are concerned with Islam and the Islamization of your contry
http://www.perfectlyhuman.multiply.com/video/item/8

Column ZondagsNieuws 8 maart 2009
Al te lang wordt Eindhoven en daarbij ook de regio Zuid-Oost Brabant overspoeld met gewapende geweldsdelicten en gewelddadige roofovervallen. Afgezien van de financiële schade, is de impact voor de slachtoffers enorm. Daarbij spreek ik uit eigen ervaring. Dat deze geweldsdelicten moeten stoppen zal ieder weldenkend mens kunnen onderschrijven.
Column ZondagsNieuws 1 januari 2009
Dat zijn twee namen die voor de Lijst Pim Fortuyn onlosmakelijk met elkaar zijn verbonden. Daarom is het des te opmerkelijker dat bewoners en ondernemers uit Blixembosch al vanaf 2002 de Politie en het Stadsbestuur hebben moeten bestoken met telefoontjes en brieven aangaande overlast van (criminaliserende) hangjongeren. Ruim zes jaar heeft de politie en de politiek deze bewoners in deze prachtige nieuwe stadswijk niet serieus genomen en dat is uitermate verwerpelijk.

Column Paul Verhaegh / Liberaal-Eindhoven 14 juli 2008
ED-journalist dekt cliëntelisme Eindhovense PvdA kritiekloos af
Columnist Gerard Janssen van het Eindhovens Dagblad (ED) schreef onlangs een column in het ED waarin hij het raadslid Rudy Reker hekelde. Wat was het geval? Rudy Reker had kritische vragen gesteld aan het College van B&W over de organisatie van een voetbalfeest voor Turkse Eindhovenaren in het Winkelcentrum Woensel (WCW).

Column Gerard Janssen in het Eindhovens Dagblad 4 juli 2008
Met daaronder een lezersreactie
Het is altijd amusant om de laatste stuiptrekkingen te volgen van de LPF, dat clubje patsers van een paar jaar geleden waarvan hier en daar nog een paar splintergroepen over zijn.

Column Eindhovens Dagblad van Jos Kessels 21 augustus 2007
Mijn aangeboren zwak voor ridders van verloren zaken leidde me naar het Eindhovense gemeenteraadslid Rudy Reker.
Als ongeveer de laatste der Fortuynisten verzet hij zich tegen het opheffen van de LPF. U zult zeggen: bestond die dan nog?
Mening van Pim Fortuyn: 'Ik ben jullie praatjes zat'
"Het hele milieubeleid in Nederland gaat natuurlijk nergens meer over. En van die praatjes van jullie milieubeweging word ik doodziek."
Aldus Pim Fortuyn, aanstaand lijsttrekker van Leefbaar Nederland, de partij die na de volgende verkiezingen een kabinet met VVD en CDA zal vormen.

De afgelopen tijd zijn er op gemeentelijk en provinciaal niveau voorstellen aangenomen om uitgeprocedeerde asielzoekers te blijven ondersteunen, dit in strijd met het asielbeleid van minister Verdonk van Vreemdelingenzaken. De aanzet hiertoe werd gegeven door een motie die afgelopen juni op het congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten werd aangenomen. Kort daarop ontvingen de Eindhovense raadsleden een mail van de gemeente Gemert-Bakel met daarin een oproep om een soortgelijke motie als in hun gemeente en de gemeente Oss over opvang van uitgeprocedeerde asielzoekers aan te nemen. Onlangs werd in de Gelderse provinciale staten een dergelijk voorstel aangenomen en in de laatste raadsvergadering besloot ook de gemeente Eindhoven om uitgeprocedeerde asielzoekers alsnog op te vangen.
Lees meer Column: Hoe rechtvaardig is het opvangen van uitgeprocedeerde asielzoekers?