Politiek Beleidsplan

De politieke vereniging Lijst Pim Fortuyn Eindhoven is in 2004 opgericht vanuit de landelijke partij die in 2002 vanuit het niets met 26 zetels in de Tweede Kamer kwam.
Maar ...wat doen en willen  wij in Eindhoven? (Lees verder)

Fractieleden Lijst Pim Fortuyn

Rudy Reker
Fractievoorzitter

 
Reker-Lilian Wiebers
Fractiemedewerkster 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Damian Dassen
Commissielid Lijst Pim Fortuyn.
Bestuurslid
Jonge Fortuynisten

Jonge Fortuynisten

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Stef Kleine Staarman
Voorzitter
Jonge Fortuynisten 

 

 

 

 

 

 

 

 
Timo Hoogerwaard
Secretaris
Jonge Fortuynisten

 

 

Eindhovens Dagblad: Alleen een hangplek is niet genoeg


door Jody van den Tillaart. vrijdag 26 september 2008

EINDHOVEN - De spanningen in Blixembosch tussen jongeren en oudere omwonenden zijn hoog opgelopen. Op het plein in het winkelcentrum aan de Ouverture is overlast van hangjongeren het ergst. De oudere omwonenden ergeren zich aan het lawaai, het omgooien van plantenbakken en het gestunt met scooters op het plein.

De Eindhovense LPF-fractie heeft daarover al raadsvragen gesteld. Maar ook de jongeren zijn gefrustreerd, omdat ze niet echt een eigen plek hebben.

Stefan Kerkhof, die cafetaria Ouverture runt, laat de jongeren niet meer binnen. "Vorige week was de maat vol. Ik heb anderhalf jaar geprobeerd om op een positieve manier met ze om te gaan", vertelt hij. " Vorige week renden er hier twee binnen, die elkaar achterna zaten. Ze schopten een tafel omver en er sneuvelden een paar borden. De dader wilde het niet opruimen. Dat was de druppel, ik wil ze hier niet meer binnen hebben." Kerkhof zegt het jammer te vinden dat hij ook de 'goede' jongens en meiden buiten moet sluiten. "Maar anders werkt het niet, de ene wel en de andere niet. Er zitten een paar rotte appels tussen die het voor de hele groep vergallen." Volgens Kerkhof zijn er in grote lijnen twee groepen te onderscheiden. Één groep staat vooral bij de 'legale' Jongeren OntmoetingsPlek (JOP) aan het Aanschot. De andere groep staat vaak op het plein aan de Ouverture, maar is soms ook bij de JOP te vinden. Volgens Kerkhof zorgt vooral de laatste groep voor een hoop problemen. " Ik heb gezien hoe ze mensen uitschelden die de Albert Heijn uitkomen. Als een soort wraak omdat die mensen ooit wat van hun gedrag hebben gezegd."

Volgens welzijnswerker Monique Vliexs en leefbaarheidsvoorzitter Sjoerd Slaaf is de problematiek samen te vatten in het gebrek aan een goede accommodatie voor jongeren. "De locatie in wijkcentrum Blixems is te klein: er kunnen 25 jongeren in. Ook is de inrichting niet op hen aangepast", legt Vliexs uit. Slaaf vult aan: "Na de inloopavonden (die zijn om negen uur afgelopen, red.) blijven ze hier voor op het plein hangen en heeft de buurt nóg last van de herrie. Er moet een groter jongerencentrum komen op een plek waar niemand er last van heeft."

Tachtig procent van de hangjongeren in Blixembosch komt uit een andere wijk. Daarom is een platform opgericht voor heel Woensel-Noord, zodat het gemakkelijker wordt om de echte raddraaiers in beeld te krijgen. Slaaf: "Op 10 oktober gaan we brainstormen over oplossingen voor jongerenoverlast. We hopen dat er nu eindelijk concrete plannen komen om de jongeren een plek te geven in de wijk. "

De jongeren zelf zien graag een eigen plek tegemoet. " We hebben hier een voetbalveldje, er zijn genoeg plekken om te zitten en we hebben een overkapping. Op zich is het hier oké, al is de kap veel te klein als het slecht weer is", vertelt Glenn Westermann (17) uit Woenselse Heide. "We worden neergezet als een slechte groep", vindt Leontien Rijsingen (15) uit Acht. "Als andere groepen hier staan en wat doen, dan krijgen wij de schuld. Ook bellen mensen die hier wonen meteen de politie, als we bijvoorbeeld muziek aan hebben staan. Terwijl we het ook wel zachter willen zetten als ze het even komen vragen."

De jongeren, die vaak aan het einde van de middag bij de JOP staan, zijn het er over eens: er is te weinig te doen. Ze vinden de inloopavonden in Blixems niet voldoende, ze mogen geen biertje drinken en moeten om 21.00 uur alweer naar huis. 

Bron: ED

27 september 2008